Instrukcja dotycząca bezpiecznego przyprowadzania i odbierania dzieci z Gminnego Żłobka „Maluszek” w Woli Rzędzińskiej na czas trwania COVID – 19

Drodzy Rodzice/Opiekunowie
Bardzo proszę o przeczytanie Informacji na temat przyprowadzania i odbierania dzieci ze żłobka.

Instrukcja

Drodzy Rodzice/ Prawni Opiekunowie!

Bardzo proszę o zapoznanie się z poniższymi procedurami. Ich przestrzeganie jest niezbędne, by zachować bezpieczeństwo Waszych dzieci, Was Samych, ale również Nas pracowników. Poniższe procedury wynikają z wytycznych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

1. Rodzice/ opiekunowie przyprowadzający dzieci do żłobka muszą mieć zasłonięte usta i nos oraz posiadać rękawiczki jednorazowe.
2. Przy wejściu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk, który należy użyć przed wejściem do szatni.
3. W szatni może przebywać tylko jeden rodzic z dzieckiem.
4. Rodzic/opiekun przebiera dziecko i przekazuje opiekunce, która mierzy dziecku temperaturę i osobiście wprowadza dziecko do sali, przekazując kolejnej opiekunce, a następnie dezynfekuje ręce.
5. Dziecko, wchodząc na salę, myje ręce pod opieką opiekunki.
6. Prosimy o jak najszybsze opuszczanie szatni, gdyż pozostali rodzice oczekują na wejście z dzieckiem do żłobka.
7. Obowiązuje całkowity zakaz wejścia rodziców/ opiekunów do sal, w których przebywają dzieci oraz do innych pomieszczeń w żłobku.
8. Pozostali rodzice oczekują na wejście przed żłobkiem i zachowuje należytą odległość między sobą (2m).
9. Rodzice/ opiekunowie proszeni są o niekumulowanie się w jednym miejscu.
10. Na terenie żłobka wyznaczone osoby będą na bieżąco przypominać o zasadach zachowania się i postępowania oraz pomogą Państwu we wszelkich sytuacjach. Proszę rodziców/ opiekunów o zachowanie należnej odległości między pracownikami żłobka.
11. Do żłobka zabrania się dzieciom przynoszenia zabawek.
12. Z sali zostały usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować, np. pluszaki, dywany.
13. Nie wolno przyprowadzać dzieci z objawami chorobowymi (jakikolwiek kaszel, katar, gorączka, złe samopoczucie).
14. Do żłobka nie wolno przyprowadzić dziecka, którego rodzina odbywa kwarantannę lub jest w izolacji.
15. Bardzo proszę o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.10, aby ciąg komunikacyjny był wolny do godziny 8.30, czyli pory śniadania.
16. W chwili przewożenia posiłków nie będą mogli Państwo wejść do żłobka.
17. W jednej sali może przebywać nie więcej niż 14 dzieci. Opieka nad dziećmi będzie sprawowana w sali nr II, proszę dzwonić domofonem do tej sali. Z chwilą pojawienia się większej ilości dzieci, uruchomiona zostanie również grupa II. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, będą Państwo poinformowani przez osobę dyżurująca w ciągu komunikacyjnym.
18. Odbierając dziecko, trzeba również mieć zasłonięte usta i nos oraz posiadać rękawiczki jednorazowe. Należy zdezynfekować ręce i udać się do szatni, gdzie pani opiekunka przyprowadzi Państwu dziecko. Nie wolno Rodzicom/ Opiekunom samym wchodzić do sal. Jeżeli okaże się, że w tym czasie dzieci jedzą posiłek, zostaną Państwo poproszeni o poczekanie na zewnątrz – przed żłobkiem. W szatni może przebywać tylko jeden rodzic z dzieckiem.
19. Bardzo proszę skrócić czas przebywania w żłobku do minimum.
20. Dwukrotnie w ciągu dnia będzie mierzona temperatura dzieciom i personelowi bezpośrednio zaangażowanemu w opiekę nad dziećmi.
21. Ciągi komunikacyjne oraz powierzchnie dotykowe: poręcze, klamki, wyłączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł oraz powierzchnie płaskie, w tym blaty w salach dezynfekowane będą po każdym użyciu.